Întrebare recomandată | Mariana9820 a întrebat:

am o mica intrebare despre o problema ce ma bantuie de vreo cateva luni.
Din cauza decolorantului pentru par mi-a cazut foarte mult par din cap, in cantitati destul de mari.Am incercat tot felul de tratamente(Parisian, hair-jazz gerovital )dar in zadar. Parul este foarte deteriorat si distrus.
Deci intrebarea mea este daca ar avea cineva vreo rezolvare la problema mea sau daca mai sunt fete care s-au confuntrat cu problema mea si cum au rezolvat-o?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Eu. Am fost 6 ani blonda timp in care imi cadea parul destul de mult si faceam o gramada de masti cu uleiuri si foloseam diferite sampoane astffel incat sa mai opresc caderea parului si sa imi hidratez parul ca sa nu se rupa si sa nu se toceasca la varfuri si pe lungime in general. Cu toate astea parul tot cadea, dupa 6 ani am ramas cred ca cu putin mai mult de jumatate din patul pe care il aveam inainte desi am facut tot ce am putut. Pur si simplu parul meu nu e rezistent la decolorare. Am o prietena care nici daca trage de el nu ii cade si il decoloreaza si il vopseste foarte des. E mai norocoasa decat mine.
Cum spuneam, de 2 ani am renuntat sa mai pun pic de decolorant/vopsea in cap si acum am un fel de ombre in cap pentru ca parul meu natural a crescut si s-a regenerat.
Mie imi place foarte mult parul blond dar e si extrem de greu de intretinut. Daca vrei sa il au lung trebuie sa bagi ulei in el la greu si produse scumpe. Acum ma bucur doar ca nu imi mai cade parul.

| CreepyCrow a răspuns:

Pare ca tipul tau de par nu se impaca bine cu decolorantul. Eu l-as lasa sa creasca si mi-as face o alta schema cu ce decolorez si ce nu ca sa nu patesc la fel. La mine se rupea foarte usor din cauza asta, cu fiecare pieptanat tot se mai scurta inca putin pana l-am tuns ca sa stiu de-o treaba ca e mai scurt ca am vrut eu. Daca ai varfurile despicate ai putea incerca si asta

| AndryDya a răspuns:

Buna. Firmele de genul gerovital, garnier care sunt pe piata nu prea au efect in situatii de genul, stiu pe cineva care vinde produse americane sau nst de unde pentru foarte multe probleme printre care si cea cu cadere a parului si par deteriorat, pe pagina ei de Facebook poti sa vezi rezultate reale ale clienteloe care au achizitionat produsul, daca doresti iti pot da un link catre profilul ei sa afli mai multe