| Senso4 a întrebat:

Am o problemă cu unghiile. Dacă le las să crească puțin, imediat se exfoliază!
Dacă puteți sa mă ajutați cu niște remedii naturale. Vă rog fără lacuri. Doar remedii naturale. FUNDĂ

4 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Nu înteleg motivul pentru care refuzi "lacurile". Le refuzi în defavoarea ta.
Tratamentele de unghii de la eveline reprezintă solutia pentru problema ta. Sunt niste produse foarte eficiente care dau rezultate. Pe deasupra au un preț accesibil, undeva 8-12 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea zilnic ceai de fructe de padure de la vedda pe care il indulcesti cu miere. Pentru unghii curata usturoi pe care il faci pasta cu ulei de masline sau orice alt ulei presat la rece (avocado, seminte de struguri etc ) si tine maglavaisul asta 10-15 minute. Intotdeauna fa o compozitie proaspata. In cateva zile ar trebui sa ai arme albe in loc de unghii. laughing

Foloseste manusi din nitril cand speli vase sau folosesti diferite substante care ar putea sa iti atace pielea si unghiile.

| Lili4535 a răspuns:

Stiu ca ai spus fara lacuri dar sa stii ca pe mine m-a ajutat un lac de unghii dupa ce mi-am distrug unghiile cu gel si semipermanent. Se exfoliau cum spui si tu si m-am dat cu Eveline

Trebuie sa tii cont si de faptul ca alimentatia influenteaza probleme de tipul "unghii exfoliate", "par nesanatos", "cosuri pe fata", sau poate alte probleme de sanatate pe care ti le poate investiga medicul.

Se poate sa depinda si de formatul fiecaruia. Sa stii ca orice remedii ai folosi nu o sa le ai lungi si rezistente peste noapte. Pana si eu care le tin doar naturale acum si imi cresc pana in tavan, sunt si dure si tot mi le mai rup fara sa vreau

Daca nu ma insel calciul ajutathinking

Ca remedii naturale unge-le cu vitamina A uleioasa, o gasesti la farmacie si e buna si pentru mastile naturale pentru par big grin. Domnul internet zice ca sucul proaspat de lamaie sau uleiul de masline ajuta si el dar nu am incercat decat Eveline ti-am zis

Apropo daca decizi totusi sa folosesti Eveline sau orice lac, trebuie sa le lasi sa si respire din cand in cand fara nimic. Atunci te poti da cu uleiuri