| Lyy a întrebat:

Buna,TPU! Am o problema legata de aspectul meu fizic.Cateodata ma uit in oglinda si mi se pare ca sunt chiar frumoasa,iar alta data am impresia ca sunt urata si incep sa ma intreb cum poti iesi cu fata asta din casa, apoi incep sa plang.Chiar nu stiu ce e cu mine si ce sa fac.Imi puteti da un sfat? Multumesc mult!

Răspuns Apreciat de Editori
| Uvox a răspuns:

Problema nu este cum arăți ci cum te percepi tu.
Sigur, cine nu vrea să fie mai... nu contează cum sau ce. Ideal ar fi sa incercam sa ajungem la cea mai bună versiune a noastră si asta este posibil intr-o masura mai mare sau mai mica.
Esti prima persoana care trebuie să te placă. Nu exagerat ca apar probleme happy dar suficient de mult tinand cont ca te vei avea alături toata viata ta.
Asa ca imprieteneste-te cu tine si lasa plânsul ca nu ajuta cu nimic.

1 răspuns:
| deadhoe a răspuns:

Si eu sunt la fel, mai ales cand ma uit la fata mea din profil.
gandeste-te ca e doar o fata pana la urma