| LoveMary a întrebat:

Am o problema: parul meu este drept si se face repede uleios la doar 2 zile dupa ce il spal! Nu stiu ce sa ii fac! As vrea ceva natural, facut in casa! Cel mai bun raspuns primeste

Răspuns Câştigător
| Alemoni a răspuns:

Buna si tie!
Din cate am auzit, oul crud este cel mai bun remediu natural pentru toate tipurile de par.
Pentru tipul tau de par, ti-as recomanda sa il speli mai des. Daca il speli in fiecare zi, foloseste un sampon cu un pH neutru.
Este bine sa mananci sanatos. Conteaza mult pentru par.
Noroc si sanatate!

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RollShot a răspuns:

Nu e bine sa folosesti tot felul de sampoane.recomandarea mea este sa folosesti vitamina A uleioasa si ulei de ricin.se ia din orice farmacie si reteta este pe net.o faci ca si o maioneza si se aplica pe par.succes! fundoi?

| kaloma a răspuns:

Foloseste un sampon pentru par gras pe care sa il clatesti din abundenta la final.o data pe saptamana sau la 2 saptamani aplica o masca cu ingrediente astringente- de tipul zeama de lamaie

| Foxyyyyyyyyy a răspuns:

Dupa ce te speli pe cap clateste-te cu ceai e urzica, nu numai ca te va scapa de parul imbacsit ci iti va si stimula cresterea lui si va deveni mai des.