| Gahbryella a întrebat:

Am o problema si nu stiu ce sa mai fac..de cateva saptamani imi cade parul, foarte mult.Cand il pieptan sau bag mana in el imi cade aproape o mana si la cat volum aveam inainte acum sta drept si imi e frica.Cine stie solutii va rog sa ma ajutati, oricehappy. Cine a mai trecut prin asta, ce ati facut?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste asta pana la capat http://pasagera.ro/cresterea-si-caderea-parului.html

Ce folosesti pentru par, ce sampon? Si daca folosesti produse de styling, placa, drot si etc se cam explica.

| Gahbryella explică (pentru anonim_4396):

Acum folosesc wash and go dar cam schim sampoanele si placa foloseam acum un an..de atunci nu am mai folosit si am uitat sa mentionez, m.am si vopsit o data acum aproape un an dar ma gandesc ca daca a fost doar o data nu ar trebui sa fie asa de rau

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gahbryella):

Probabil e ceva intern daca s-a intamplat brusc. Sau pur si simplu se regenereaza, ai avut multe fire care si-au terminat procesul si cad, o sa-ti creasca altele oricum. Poate ai luat niste pastile, ai fost stresata sau ai matreata/par gras. Si un dermatolog ar fi bine sa consulti.

Eu foloseam de la Gerovital sampon pentru caderea parului si de la el imi cadea parul in prostie si l-am inlocuit cu unul mult mai bland de la Yves Rocher si nu a mai cazut.

| Gahbryella explică (pentru anonim_4396):

Ok mersi:*

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gahbryella):

Mult succes :*.

7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Ulei de ricin.
Întăreşte rădăcina firului de păr, şi ajută şi la stimularea creşterii acestuia.
Se aplică pe rădăcini cu 40 de minute înainte să faci baie.
Te vopseşti mai rar, şi evită aparatele precum placă şi ondulator, distrug părul.
Baftă!

| maria999 a răspuns:

Foloseste sampon anti-caderea parului de la gerovital.

| Biancays a răspuns:

Incearca o masca de par, e probabil din cauza folosirii samponului nepotrivit sau nu stiu, imi cadea si mie parul desii nici chiar asa mult