| specialpanda a întrebat:

am o problemuta. vara trecuta am avut parul facut permanent si aveam parul extrem de lung, mai precis pana la solduri, il tundeam in fiecare luna, totul ok. la 3 luni parul meu a inceput sa se rupa ingrozitor. si iata.ma acum dupa un an, de la parul lung si superb pe care l.am avut, acum parul meu este mai sus de umeri. nu imi vine sa cred ca am facut prostia de a.l pune pe permanent. nu stiu ce sa ma fac sa nu se mai rupa. el este si vospit putin spre roscat si culoarea mea este saten deschis, si vad la radacina cum creste, creste repede dar se rupe... ce pot face sa nu se mai rupa? am incercat tot felul de tratamente dar nimic.va rog ajutati.ma

Răspuns Câştigător
| kscorpio a răspuns:

In primul rand nu te mai vopsi. Cel putin o perioada pana iti creste. Tunde-l in fiecare luna sau la doua luni cate un centimetru. Fa-ti in fiecare saptamana masti de par cu galnenus de ou chiar cate 2 galbenusuri, si ulei de ricin si iti dai pe par si te freci si la radacina parului si stai cu el o ora - doua si te speli. Mai exista si un ceai de par contra caderii parului. Ceai capilar contra caderii parului e la plafar. Foloseste-l si pe ala si vezi cum, dar galbenus de ou cu ulei de ricin e cel mai bun si mai poti pune si o lingura de miere in compozitie si ai sa vezi ca n-o sa se mai rupa.

2 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Nu te mai vopsi, nu-l da cu fixativ, spuma, placa, nu te pieptana excesiv. Poate isi revine.Mananca sanatos. Bafta!

| vanessa12345 a răspuns:

Poate cand ai avut parul lung l-ai pieptanat excesiv si de asta se rupe, sa te speli cu sampon de urzica si sa nu te mai vopsesti o perioada.Bafta!