| Emokid9 a întrebat:

Buna TPU am o problerma care ma deranjeaza si sper ca o sa mi puteti propune niste idei.Deci problema consta in parul meu care are foarte mult volum iar daca il las desprins la o simpla miscare se face ca o matura. sper ca intelegeti:-\ Ideea e ca imi spal parul o data sau de doua ori pe saptamana cu sampoanele de la yves rocher.Parul nu este scurt dar nici lung, iar varfurile sunt despicate stau imprastiate.Deci in concluzie as vrea sa ste ca la fetele normale sa nu se faca pufos de la o singura miscare si sa nu am prea mult de lucru cu el:-[ Propuneri gen uleiuri samponuri.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

In primul rand, ar trebui sa-l tunzi. Firele despicate nu fac decat sa-ti accentueze aspectul de "matura" si sa iti incetineasca cresterea parului.
Eu am folosit o masca de la kallos, carrota, si imi lasa parul foarte moale, la fel si uleiul de cocos. Aplici ulei de cocos pe lungime, il lasi cateva ore bune sa actioneze si apoi te speli. Dupa ce ti s-a uscat parul, aplica de la jumatatea parului in jos un ulei special destinat parului.
Dupa dus sa nu iti freci parul cu prosopul, ci sa il tamponezi. Sa nu-l usuci cu uscatorul, mai ales cu capul in jos, iar daca poti, lasa-l sa se usuce natural. O sa vezi diferenta dupa

| Emokid9 explică (pentru anamariarot):

Mersi mult o sa incerc si uleiul de cocos o sa pun in aplicare tot ce ai zis apropo in trecut foloseam keratina kallos din kashmir dar am renunțat la ea.O zi buna mersi

| anamariarot a răspuns (pentru Emokid9):

Uita-te la clipurile astea daca ai timp si chef: https://www.youtube.com/watch?v=gnjACmqjghw si https://www.youtube.com/watch?v=ZSDkwVv4O78

| Emokid9 explică (pentru anamariarot):

O sa ma uit imediat in vreo 5 minute deci nu am cuvinte mersii mult mult :-)

| anamariarot a răspuns (pentru Emokid9):

Cu mult drag!