| Elide a întrebat:

Am observat că la persoanele care li se îngrașă parul mai repede le cresc mai repede...Așa o fi?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai facut vreun studiu tu personal? una e observatia alta e studiul, personal nu cred asta, e doar o simpla ipoteza, dai atentie doar la ce vrei asa ca tragi concluzi irationale

| Elide explică (pentru RAY):

N.am facut..era doar o simpla observație numai te agita atât!winking

| RAY a răspuns (pentru Elide):

Tot scimbi pozele si te confund mereu, ok m-am calmat cand te-am vazut

| anamariarot a răspuns:

Nu cred ca e ceva general valabil, dar cred ca se poate. Parul se ingrasa datorita sebumului care are rol nutritiv. Hranind radacina firului de par, e posibil sa creasca mai repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, tine de genetica si de alimentatie - cresterea parului nu poate sa fie influentata in mod dramatic din exterior. Aveam o prietena care avea parul gras si se spala zilnic la fel ca mine, dar ei ii crestea parul foarte greu. Mie imi creste repede.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Mie mi se ingrasa destul de repede, dar e o chestie genetica. N-am sesizat sa imi creasca mai repede sau mai incet decat la altii.

| Kiwibibilă a răspuns:

Nuu. Eu am o prietenă care se spală odată pe săptămână sau mai rar şi nu se cunoaşte că ar fi gras şi îi şi creşte părul foarte repede.

| Elide explică (pentru Kiwibibilă):

Mda.tind sa cred mai mult că părul crește în funcție de moștenirea genetică.