| mery1927 a întrebat:

Am ochii albaștrii, parul șaten mediu spre inchis si tenul destul de deschis. Vreau sa-mi fac șuvițe blonde sau roșcate(spre portocaliu), dar nu stiu ce culoare mi s-ar potrivi cel mai bine. De asemenea, unde as putea sa gasesc o vopsea semipermanentă, care se duce dupa mai multe spalari(sunt din cluj)? Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ti le faci acasa sa ai grija sa fie cam 20-25 de fire numarate, altfel se vor vedea urat, niste linii in par. Ar fi fain daca ai opta pentru roscatul ala portocaliu dar trebuie decolorare, altfel o sa-ti prinda inchis. O nuanta faina care eu o ador este blond cupru de la kallos, pe par blond este roscat si se decoloreaza el in timp pana la cupru asa, dupa cateva spalari. Daca iti decolorezi parul te vei putea juca cu mai multe culori.

Cat despre vopsea semipermanenta...nuantatorul de la londa parca nu e asa de nuantator, desii nu intra in firul de par ca vopseaua el se cam incapataneaza sa se duca chiar mai rau ca vopseaua, doua luni pe putin. Singurele variante care le stiu eu si se duc sunt Vopseaua Direction http://www.gotica.ro/172-COSMETICE/185~VOPSELE-PAR/ cea de 30 si mai sunt si niste spume de colorat parul http://www.mycosmetics.ro/......ttp?/c.php uita-te la contact la ei daca vrei sa comanzi.

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu poti sa te faci blonda sau portocalie cu vopsea semipermanenta pentru ca asta presupune sa-ti decolorezi parul(cu 3-4 tonuri in functie de ce vrei) si ramane asa permanent, nu se duce.Asta se face numai cu vopsea cu oxidant.

| elyn a răspuns:

Buna! Roscat,ti-ar sta bine, ca-ti evidentiaza ochii dar nu da bine roscat cu saten, sunt sigura ca blond te-ar prinde perfect, nu sunt grozave nuantatoarele, daca chiar vrei le gasesti la cosmetice 5-6 lei, sa fi frumoasa!

| CatalinaMaria17 a răspuns:

Cele blonde merg mai bine happy

| 4d3lin44 a răspuns:

Ai putea sa iti faci suvite blonde, pentru ca merge foarte bine cu fizionomia descrisa. Avand suvite blonde, poti sa iti cumperi tincturi de la farmacie orice culoare si se prind de blond(propria experienta).

| mery1927 explică:

Menționez că am reflexii roșcate, dar se vad doar in lumina soarelui happy