| Elisabeta1401 a întrebat:

TPU happy Am parul inchis la culoare si as vrea sa imi vopsesc varfurile cu vopsea semi-permanenta rosie, dar nu vreau sa ma decolorez. Stie cineva daca iese nuanta dorita fara sa apelez la decolorare, sau macar o nuanta apropiata?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca ai parul inchis mare lucru nu o sa se vada

| ammona a răspuns:

Nu va prinde fara decolorare nici o alta nuanta mai deschisa.
eu iti recomand produsele de aici -sunt semipermanente si nu au amoniac - www.pisica-neagra.ro

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Nu, din pacate pe parul inchis la culoare nu prind alte nuante in afara de brunet, negru, sau negru albastrui! pentru rosu chiar trebuie sa iti decolorezi parul!

| alexadeea a răspuns:

Are dreptate mona daca ai parul inchis nu se vede mare lucru...

| kataleena a răspuns:

Din pacate, nu se vad rezultate decat dupa decolorare, ceea ce nu iti recomand.Eu aveam parul ff lung si inchis la culoare.Asta-vara cand am vazut moda de la hollywood cu varfurile decolorate mi-a placut f mult, desi la noi nu era cunoscuta/aplicata.Asa ca am decis sa ma fac chiar eu :initial mi-am vopsit varfurile cu cea mai deschisa nuanta de vopsea, am dat chiar si cu nuantator alb.din pacate nu s-a cunoscut nimic. Abia dupa multe decolorari mi-a iesit un blond inchis.Dar procesul acesta mi-a distrus atat de tare parul incat a trebuit sa il tund f scurt, cam pana la umeri ca sa elimin stricaciunile facute cu decolorantul.