| biancaaaaaaa56 a întrebat:

Buna TPU am parul uscat si umfat si nu-l mai suport vreun remediu ceva..astept rasp voastre app dau fundita big grin

Răspuns Câştigător
| justlovee a răspuns:

Foloseste o masca pe care poti sa o prepari chiar tu singura acasa din ulei de masline si galbenus de ou, eu o aplic odata pe saptamana si vreau sa-ti spun ca chiar da rezultate, inainte mi se ingrasa foarte repede, era uscat si era fara stralucire, acum este mult mai matasos si stralucitor.Eu sunt foarte multumita de rezultatele acestei masti... sper sa te ajute si pe tine happy

7 răspunsuri:
| emag a răspuns:

Schimba samponul, indreapta-l cu placa de par

| JulyStorm a răspuns:

Foloseste un sampon pentru par uscat.
dupa ce te-ai spalat aplica o masca sau un balsam (daca gasesti un balsam leave-in e si mai bine).
Incearca sa il usuci fara foehn si aplica-i pe varfuri niste ser hidratand. happy

| DiazAndreea a răspuns:

Aplica o crema. iti recomand crema de la Kallos-Placenta, se aplica pe parul ud dupa ce te speli cu sampon si lasi sa actioneze vreo 5-10 min, si clatesti bine parul. se inmoaie garantat. bafta

| Tess a răspuns:

Uite un articol care are multe idei practice. Cieşte-l, sunt sigură că te poate ajuta. http://reteteindraznete.blogspot.ro/......-idei.html

| Corina29 a răspuns:

Pentru inceput, ia-ti alt sampon.ATENTIE! Samponul trebuie neaparat sa contina balsam.Prima data cand te vei spala vei face putina matreata, asta pentru ca ai schimbat samponul.Dar nu trebuie sa iti faci griji pentru ca dupa a doua baie nu vei mai face nici macar un bob de matreata. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| bibi001 a răspuns:

Aplica o crema cu ulei de masline si vitamina a si stai cu ea pe par 30 de min si apoi te speli cu apa calduta apoi cu sampon. fundita?

| biancaaaaaaa56 explică:

Mersi pentru raspunsuri desi stiam toate astea... folosesc creme pentru par masti. etc.dar fara rezultat app am foarte mult volum pff. crying