| alexzoligtorr a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare LA TELEFONUL MEU, nu pot sa trimit mesaj nu stiu dc, tot incerc sa trimit de 2 luni incoace un mesaj, spune ca mesajul trimis a esuat si nici cum nu pot trimite mesaj daca stiti cumva care este problema va rog sa ma ajutati dau FUNDA SI VOT

Răspuns Câştigător
| iler a răspuns:

Salut, intra la messages >settings si verifica la Service Center sa fie +40722006000.(varianta este pentru reteaua Vodafone). in ultima instanta suna la relatii cu clientii. bafta!

5 răspunsuri:
| Blasam a răspuns:

Buna! Nu doar de acolo poti sa trimiti mesaje.Eu una trimit mesaje zilnic fara sa platesc.Eu sunt pe Vodafone.Dar trimiti gratuit doar la cei care sunt pe vodafone.Pe cosmote sau pe alte retele platesti.Dau acolo unde conectez netul, dau apoi la sms scriu numarul si apoi mesajul. Intelegi? E simplu.NU UITA! DOAR PE VADOFANE TRIMITI MESAJE PE ALTE RETELE NU! Ma bucur ca te-am ajutat.Pa! Sper sa imi dai o funditabig grinbig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna la cine esti conectat. Ma mai gindesc sa nu fie setat bine numarul centrului de mesagerii(mesaje, setari,mesaj text, setari trimitere, centru servicii si aici apare un nr de telefon).

| hardy1 a răspuns:

Am patit si eu
suna la relatii cu clientii si o sa itidea un cod pe care il bagi la setari mesaje

| GummyBear05 a răspuns:

Asa am patit si eu acum o luna. Am sunat la ServiciiClienti dar nu m-a ajutat cu nimic codul ala. Am fost la ei si mi-au schimbat cartele. Doar fizi nu s-a schimbat absolut nimic aceleasi numere... sper ca te-am ajutat:d

| Atat_Madalina_1995 a răspuns:

Am patit si eu asa si am intrat la setarile mesajelor, apoi - mesaje text, dupa - centru mesaj si am verificat daca e intreg numarul de acolo, la mine ii lipsea un 0, acum nu stiu. intra si tu la setari schimbi cate ceva daca nu merge pui la loc. Trebuie sa reusesti laughing eu asa fac mereu happy