| Dannadawnn a întrebat:

Am si eu o mare problema.
Mi-au aparut in cap niste cojite albe, si doar ma spal la o saptamana.Vi se pare mult? Si daca ma scarpin la cojite imi cad, si se inmultesc. Ce sa fac? Va rog ajutati-ma! O fi de la sampon? Ma spal cu Ella Balerina de la Oriflame.

Ajutor!

Răspuns Câştigător
| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Pai... Asta inseamna ca ai umblat iarna (pe frig) fara caciula pe cap! Nu este nimic rau, si tata patestelaughing (nu poarta caciula/sapca iarna) si ii apar. Si eu ma spalam o data pe saptamana pe cap, dar dupa 3, 4, zile parul incepe sa miroase urat si sa arate urat, de aceea iti sugerez sa te speli de 2 ori pe saptamana (cum fac si eu, sambata si miercuri). Si pentru sampon iti recoman 2 foarte bune, care pe mine m-au satisfacut: Nivea, sampon si balsam, si daca tot vorbim de balsam, iti iei la NIVEA si balsam, sa nu te speli cu amandoua odata, ci pe rand.Mai intai samponul, clatesti bine parul, balsamul (il lesi vreo 1, 2 min sa stea pe par apoi te clatesti. Si al doilea sampon recomandat de mine este Gliss KUR (sampon si balsam.
P.S.: Nu e din cauza samponului, eu doar ti-am recomandat niste samponuriwinking.
Sper ca te-am ajutat.
Bye!

9 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Eu iti recomand un sampon pentru par si scalp sensibil Hegron VitaMed http://atshopping.ro/product.php?id_product=172

| Deeiutss a răspuns:

laughing eu ma spal odata la 2 zilerolling on the floor...ia-ti un sampon anti matreata sau pentru calmarea scalpului mie mi-au trecut dar prblm mea e ca mi se ingrasa parul la 2 zile X-(. sper ca te-am ajutat:*:*

| Genesis29 a răspuns:

Iti recomnad sa te speli mai des. In mod normal stiam ca pe cap tebuie sa te speli la 2-3 zile, daca nu zilnic.

| oanadragutza a răspuns:

Draga Meam
Si eu am avut pentru inceput spala-te odata la 2-3 zile, apoi incearca un sampon putin mai scump incerca Dove anti-matreata sau Vichy sunt cam scumpe dar foarte bune.

| Dannadawnn explică:

Eu ma spal asa deoarece am parul ondulat si des si nu se obs ca nu ma sparolling on the floor.

| Foca a răspuns:

Buna. Deci o data la o saptamana e prea putin, eu sunt baiat si tin mult la parul meu eu ma spal de 3-4 ori pe saptamana, spala-te mai des si foloseste un sampon bun Clear WashAndGo...
Succes.
Ciaowinking

| Amber_4825 a răspuns:

Am avut o prietena care a avut asa si a schimabt samponul si a luat de la farmacia naturista un sampon pe baza de plante incearca...

| Layla_4836 a răspuns:

NU ESTE DE LA SAMPON! se numeste "psoriazis",cauta pe net si documenteaza-te bine, in orice caz este patologic si trebuie tratat la timp, pentru ca tinde sa evolueze si se complica. De aceea iti recomand sa cauti un sampon la farmacie pentru aceasta afectiune! De asemenea, iti recomand sa te speli pe cap la 4 zile MAXIM, chiar daca ai parul des! nu stiu cum sunteti voi, dar eu fac 2 dusuri pe zi si la 3 zile fac baie pe cap, corpul si pielea noastra are nevoie de hidratare. dar ma rog, suntem diferiti cu totii! O zi buna!