| oxxy05 a întrebat:

Am si eu o problema sad. Imi creste parul foarte foarte incet, am folosit ulei de ricin vreo 3 luni o data pe saptamana si nici un rezultat. Masti de par, nici nu le mai tin minte nr. Timp de 3 luni am folosit tratamentul de la gerovital plant cu petroleum, samponul pentru regenerare si serul termoprotector( folosesc placa pentru ca am parul cret si nu imi place de loc). De doua saptamani am inceput sa imi fac masca cu miere si ulei de masline pentru ca il simt uscat. Acum 2 luni mi-am facut o suvita blonda sa vad cam cat imi creste parul intr-o luna si am descoperit ca in doua luni abia imi creste 1 cmsad. Imi puteti spune ce alte lucruri as putea face sa imi creasca normal parul? Astept raspunsurile voastre. Multumesc!

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dar cu alimentația cum stai?
Consumi suficiente legume și fructe cât mai proaspete, hidratare, etc?
Analize de sânge, un control dermatologic ai?
Este un lanț vicios și nu știi care este punctul de plecare și care este cel de sosire.
Masca pe bază de ulei de ricin poate dura până la 6 luni de zile până se văd efectele.
Pa, pa.

| oxxy05 explică (pentru Legiuitoarea):

Voi incerca sa consum mai multe legume si fructe proaspete. Multumesc!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Incearca masca pe baza de ulei de ricin, ajuta la cresterea parului.
Te pup!

| oxxy05 explică (pentru anonim_4396):

Am incercat...3 luni in fiecare saptamana...

| crissa20 a răspuns:

Si eu vreau sa-mi creasca parul mai repede! folosesc uleiuri si lotiunea cu petroleum, de asemenea ma spal cu sampon favisan pentru cresterea parului, iau vitamine in toate lunile anului care contin litera,, r'' si imi clatesc parul cu otet de mere!

| GeooGeorgianaBotea1996 a răspuns:

Spalăte cu şampon de urzici o să îţi creaşcă repede aşa am avut şi eu

| oxxy05 explică (pentru GeooGeorgianaBotea1996):

Samponul de urzici nu confera volum? am destul, mai ales ca am parul cret si daca il pieptan...