| calutuuuu a întrebat:

TPU, am unghiile mici, le-am taiat. Vreau sa le fac sa imi creasca mai repede... Stiti vreun truc pentru a le face sa creasca mai repede? Va rog, as vrea sa am unghiile lungi la fel ca inainte... atunci mi-au crescut intr-o luna. Dar le-am taiat saptamana trecuta si nu mi-au crescut aproape deloccryingMa ajutati? pls, funda!
P. S: Va pup!kiss

6 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Foloseste ulei de ricin se gaseste in plafar

Răspuns utilizator avertizat
| ciresepeetno a răspuns:

Ulei de ricin.Este chiar foarte bun la mine cel putin a mers.Il gasesti la farmacii sau la plafar.Il aplici periodic pe unghii. Sper ca te-am ajutat.

| aleee07 a răspuns:

In primul rand salut in al doilea rand se pare ca unghiile tale sunt de la natura asa, moi sau poate ti le rozi. Daca faci acest lucru dauneaza foarte rau unghilor. Daca nu sa lasam deoparte in fond nu ai precizat acets lucru. Si eu am aceiasi problema. Incearca sa cauti un lac de unghi cu calciu. Nu cred ca nu ar exista un magazin cu asa ceva. Iar al doilea sfat, pune pasta de dinti sub unghii cu o scobitoare.
Sau stoarce zeama unui catravete si tine-ti unghiile in zeama in fiecare seara timp de o saptamana.o jum de ora-o ora. apoi dupa o saptamana sa incepi sa-ti dai unghiile cu oja, o sa vezi ca apoi o sa iti creasca mult mai repede.
Daca vrei iti spun un truc pe care mi-l spunea mie bunica! 1 pas trebuie sa le speli cu apa calduta.2 sa le tii 5-10 minute in ulei de masline, 3 o data pe saptamana sa le inmoi cu zeama de lamie.4 sa faci un crem care consta din lapte, sare, apa, si putin ulei.le masezi inainte de somn.bafta mie mi-au crescut in 1 o saptamana `1 cmbatting eyelashes.
Fundaaa, te rogg puppy dog eyes!

| raducmustiuc a răspuns:

Trucul este să le laşi să crească în pace.

| Raamonikaa a răspuns:

Doamne, ce problema ingrozitoare! Hehehe, cine draq crezi ca se uita la unghiile tale? Ca-s mici, ca-s taiate, etc... Nu-i pasa nimanui. Fii serioasa si mai ales maturizeaza-te odata! Unii au probleme grave si tie-ti arde de niste unghii taiate prea scurt, facand din asta motiv de disperare... S-a intamplat sa nu-ti mai creasca? Nu! In schimb, daca as putea, ti-as da o funda pentru faptul ca stii sa scrii corect, lucru rar intalnit pe aici. Am apreciat asta. Bravo tie!