| KevinAle a întrebat:

Am vazut de ceva timp că protectia termica pentru păr nu e atat de buna precum se zice.(am auzit că arde părul și mai rău)
Voi ce părere aveti?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| LanaDelRayFan a răspuns:

Nu este adevarat, de cand m-am vopsit folosesc la fiecare spălare ca sa nu-l deteriorez si este foarte ok. Inainte pentru ca nu foloseam, aveam un par foarte deteriorat si uscat, aspru... caldura este prea mare pentru firul de par deci necesita o protecție termică pe care o poti găsi in diferite forme:spray, gel etc. nu uita ca trebuie folosită chiar si atunci cand iti faci parul cu placa, nu doar cand te usuci! Oricand folosești placa trebuie folosită, de aceea este de preferat varianta spray, gelul merge doar pe parul umed, adica dupa baie.

| KevinAle explică (pentru LanaDelRayFan):

Mulțumesc mult!
Am auzit că deteliorează parul si mai tare deoarece există alcool in soluție.
https://youtu.be/--D6P1Z3FGY
Uite aici un video?

2 răspunsuri:
| Denis67 a răspuns:

Nu are cum, atunci pentru ce a fost inventata