| Kayn221 a întrebat:

Aparatul dentar indreapta maxilarul? Pe partea stanga am maxilarul mai,, drept " si pe partea dreapta e mai curbat.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Kayn221 explică:

Discuta cu un dentist specialist. Daca este vorba de asta, da, aparatul poate sa indrepte dintii si dantura chiar daca lipseste un dinte.acuma,depinde cat de lat este...eu n-am avut un incisiv din nastere si a mers indreptata dantura.Cat despre obrazul tau, nu stiu ce sa zic, e vorba de un timp indelungat de corectare fizionomica.Decat sa te mai sperii, intreaba un dentist care pune si aparate.

2 răspunsuri:
| Aurora99 a răspuns:

Buna! Nu sunt specialist,insa vorbesc din experinta,intrucat azi imi dau aparatul jos. Aparatul dentar nu modifica miscarile si pozitia maxilarului,insa modifica muscatura, ca o urmare logica a miscarii si fixarii dintilor.Ce mi s-a dat mie pentru a-mi corecta maxilarul, care era prea in spate, a fost o gutiera, poti cauta pe net mai multe detalii.Este neplacuta si probabil printre cele mai enervante lucruri care intervin in corectarea dentara,este dureroasa la inceput, insa folosita corect, iti forteaza maxilarul in fata, intr-adevar. Sfatul meu, discuta cu un stomatolog specialist dintr-un oras mare.Si subliniez oras mare, pentru ca eu am avut experinte neplacute.Este o interventie pe termen lung, care necesita precizie si atentie extrema si desigur, depinde de la individ la individ.

| Kayn221 explică (pentru Aurora99):

Nu am oasele strambe neaparat. in partea dreapta am avut o masea scoasa si a ramas golul ala, iar obrazul din zona maselei a intrat in interior. ca si cum s-ar afunda in gura. asta voiam sa stiu daca poate repara aparatul dentar

| Kayn221 explică (pentru Kayn221):

Discuta cu un dentist specialist. Daca este vorba de asta, da, aparatul poate sa indrepte dintii si dantura chiar daca lipseste un dinte.acuma,depinde cat de lat este...eu n-am avut un incisiv din nastere si a mers indreptata dantura.Cat despre obrazul tau, nu stiu ce sa zic, e vorba de un timp indelungat de corectare fizionomica.Decat sa te mai sperii, intreaba un dentist care pune si aparate.