| CameliaMaria2001 a întrebat:

Bună TPU, are ceva dacă te vopsesti de la 18 ani?
La ce varsta credeti ca este recomandat!

3 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Normal. Dupa 18 ani este chiar benefic. Eu m-a vopsesc acum, la 24 de ani, pentru prima data. Vreau satenul meu deschis, mult dorit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca-mi vopsesc parul de la 12 ani, mai nou cu pauze de un an jumate in care sunt superwoman si zic ca nu mai ma vopsesc niciodata si-l las natural. laughing

Poti sa te vopsesti de la ce varsta vrei dar trebuie sa fi constienta de anumite lucruri cum ar fi :

- radacina creste si nu arata bine

- parul trebuie vopsit regulat pentru ca tot timpul o sa se duca culoarea

- o sa se degradeze de la atatea vopsiri si o sa fi nevoita sa-l tunzi mai des

- parul vopsit ombre e mai usor de intretinut

- vopselele l'oreal casting creme gloss au o culoare frumoasa si dupa 2-3 luni si poti sa o reinvii cu henna incolora ( de la sonnya sau mayam )

- odata vopsita nu vei mai avea cum sa te intorci la culoarea ta naturala decat dupa 2-3 ani sau daca folosesti peste un par deschis o nuanta mult mai inchisa cum ar fi saten inchis, roscat inchis si negru ( nimic cu radiatii blonde ), astea se scot cu color b4

Mie mi se pare mai ok sa-l vopsesti cand o sa incepi sa albesti, eu cel putin asa o sa fac daca nu o sa-mi pice vreo punga de henna roscata pe mana laughing.

| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Cand vrei tu. Stiu persoane care s-au vopsit de la 13-14.