| FashionVictim93 a întrebat:

Buna TPU... as dori sa imi recomandati cateva geluri de curatare pentru tenul sensibil. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| FashionVictim93 explică:

Intreaba pentru ten sensibil la farmacie si ia ceva din gama Avene, La roche possay sau chiar Bioderma, astea sunt printre cele mai ok branduri

| FashionVictim93 explică (pentru FashionVictim93):

Care este cel mai bun dintre cele 3 branduri? Te rog imi poti recomanda un gel din aceste branduri? As dori sa cumpar un gel chiar daca este mai scump dar macar sa merite banii si sa nu imi irita si sa imi usuce tenul. Multumesc!

| Adry05 a răspuns (pentru FashionVictim93):

Nu stiu sa-ti spun pentru ten uscat intrucat al meu e gras, insa parca mai multe recomandari si pareri de bine am auzit de La roche possay, insa si produsele Avene sunt foarte bune, Bioderma e un brand dermatologic mai drugstore ca sa zic asa, Incearca la roche possay prima data si daca nu se impaca bine tenul tau cu el incearca si ceva de la Avene. Dar ai grija sa iei un produs pentru problema ta, eventual poti ruga farmacista sa te indrume.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ia ceva de la Bioderma, La roche possay sau Avene destinat tipului tau de ten

| fluture156 a răspuns:

Yves Rocher, gelul de curățare din gama Sensitive Vegetal.

| AndreeaCristina1992 a răspuns:

Din punctul meu meu de vedere cea mai buna alegere pentru tenul meu sensibil este Laptele demachiant Bioten cu uleiuri pretioase sau galbenele+matca (in jur de 10-12 lei in functie de magazin) iti calmeaza tenul, ti-l hidrateaza si confera un aer proaspat.
Alta lotioune tonica care mi se pare buna este Apa de trandafir (10 lei)
Si Lotiune Bioderma (asta este mai scumpa 42 lei)