| Mariaa20009 a întrebat:

Aş dori să mă vopsesc şaten căpşuniu dar sunt brunetă, de fapt un fel de şaten mai inchis...imi place foarte mult culoare, daca nu o cunoasteti o puteti cauta pe net. Credeti că va trebui să mă decolorez pentru a obtine nuanta?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am fost vopsită în mov și roz, dar și șaten violetin și roșcat, iar din experiența mea și din faptul că și eu sunt șatenă închis la păr, îți spun că decolorarea este necesară, poți face și fără dar culoarea se va amesteca și nu va arăta cum dorești, ba chiar pot apărea surprize neplăcute, deci da, pentru un rezultat satisfăcător trebuie să te decolorezi la fel cum am făcut eu.

2 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Daca vrei sa te vopsesti cu o culoare/nuanta mai deschisa decat a ta (oricare ar fi aia), e necesar sa te decolorezi.

| Mariaa20009 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc!