| Anonimata345 a întrebat:

As vrea sa am un glow up. Adica as vrea sa slabesc la fata, sa nu mai am falci si gusa. Pe urma sa am picioare subiri si frumoase, unghiile sa fie si ele minunate, iar parul sa stea cat mai bine prins. Pe langa asta doresc sa slabesc si in talie, dar si la burta. Cum ma pot motiva sa am acest glow up?

3 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Trebuie să înţelegi că această schimbare nu va veni extrem de rapid şi să ai răbdare. Începi printr-o alimentaţie mai sănătoasă, renunţi la fast food, mâncare procesată, tot feluri de dulciuri, sucuri. Apoi trebuie să te interesi de mâncare atractivă, să nu o simţi ca şi cum e un sacrificiu, ai tot feluri de poze pe printerest cu terci de ovăz cu nu ştiu ce fructe etc.
Repet, nu te lăsa pentru că nu slăbeşti în scurt timp, durează.
Apoi, sport, încearcă programele lui Chloe ting, Pamela Reif sau alţii şi pentru motivaţie uită-te la poze cu before and after.
Părul
Ce fel de probleme ai la el? Mai întâi verifici sursa şi tipul tău de păr, cum e firul, cum e porozitatea, e gros- subţire?
Trebuie să foloseşti produsele destinate problemei părului tău, uite un canal de Youtube cu un hairstylist care dă multe sfaturi pentru un păr sănătos ( aici nu mă refer la reclamă )
https://www.youtube.com/channel/UCt54sIr4K-9e9lRXUFdBjKQ
Pentru unghii hmm eu mi le fac cu gel, mi se pare mult mai util, o lună nu am treabă cu ele şi arată fix cum vreau, eu având înainte şi probleme cu ruperea unghiei.
Însă dacă nu vrei să ţi le faci la cineva şi nici să învesteşti în lampă şi oje pentru unghii semipermanente ( sunt mai uşor de pus decât gelul ), poţi doar să le cureţi, să foloseşti un tratament pentru întărirea lor ( cel de la Eveline e foarte bun), multă hidratare ( cremă de mâini )
Apropo, ai uitat să menţionezi de skincare, trebuie să ai şi o rutină de îngrijire a tenului toate pentru TIPUL TĂU DE TEN, demachiant, gel de curăţare, cremă hidratantă, protecţie solară ( acestea fiind cele indispensabile, după mai poţi adăuga altele ca un tonic sau seruri) Dacă nu ştii ce fel de ten ai caută informaţii despre asta.
Baftă

| StefanChriss a răspuns:

Buna! Iti sugerez sa apelezi la un personal trainer. Il platesti, iar el se asigura ca faci ce trebuie, dai rezultate si te mentii motivata.

| NoisyLight a răspuns:

Banii fac minuni. Ai?