| Andreutza_7316 a întrebat:

As vrea sa imi fac o suvita albastra, as putea amesteca albastru de metil cu vopsea neagra permanenta? cum ar iesi? tine mai mult?

6 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Nu, o să iasă ca o vomă, scuze expresia.
Albastrul de metil nu este permanent, se curăţă la 3-4 spălări. Să-l amesteci cu vopsea pemanentă,şi neagră, ar fi un dezastru. Albastrul o să se cureţe şi o să rămână un negru spălăcit.
Îl aplici aşa cum e el pe păr, dacă vrei mai deschis, diluezi cu puţină apă.
Eşti brunetă, blondă?
La brunetă: dacă îl aplici aşa pe păr, o să iasă o nuanţă închisă. Îţi decolorezi şuviţa şi apoi aplici albastrul de metil dacă vrei să iasă bine.
La blonde: n-ai nevoie de decolorare, o să iasă o nuanţă intensă.

| faramatania a răspuns:

Dacă vrei să-ţi faci o şuvă albastră,asa cum ai descris tu să ştii că nu-ţi iese,o posibilitate ar fi să-ţi decolorezi acea şuviţă,iar apoi să-ţi cauţi un spray (spumă)colorant(există orice culoare), şi să o nuanţezi, iar dacă ai un asemenea spray poţi încerca chiar pe o şuviţă de păr negru, nu se vede urât îi dă un reflex albăstrui. Spray, denumire(Bes nousse color).

| faramatania a răspuns:

...sau movie colors.

| bonaventura a răspuns:

Nu ti iese niciodata.ca sa ti iasa suvita albastra mai intai trebuie sa ti decolorezi parul cu pudra decoloranta.si dupa sa dai cu albastru de metil

| FlaviusLuis a răspuns:

Iese foarte bine si tine ceva timp.Stiu de la o colega care si-a facut exact ca tine si a tinut nu mai stiu exact cat tim***r a tinut multbig grin

| Andreutza_7316 explică:

Am parul saten...