| katherinepierce a întrebat:

Buna TPUkiss
as vrea sa incerc uleiul de ricin pentru parul meuhappy
imi creste foarte incetcrying acum de 2 luni am fost sa-mi tund din varfuri si din fericire nu mai am varfuri despicatebig grin cred ca din cauza ca inainte de a ma spala pe par aplic pe varfuri ulei de maslinewhistling
o pot combina uleiul de ricin cu uleiul de maslinethinking
si c-am cat costa uleiul de ricinconfused
si cum ar trebui sa-l pun pe par sau pe pielea capului
toate ras. primesc vot cel mai bun fundita
merci anticipat
kisswave

Răspuns Câştigător
| xname23 a răspuns:

Uleiul de ricin se aplica pe pielea capilara si pe toata lungimea parului cu o jumatate de ora inainte de spalare. pretul uleiului e de aproximativ 10 ron in farmacii.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Faci o mască împreună cu gălbenuș de ou și vitamian A (fiolă) pe care o aplici pe pielea capului și pe lungimea părului. După 2 ore te speli cu șampon vitaminizant și balsam pe bază de grâu (gama Farmec).
Se aplică pe părul uscat. O sticluță de ulei de ricin de 30 de ml este în jur de 3.5-5.0 ron.
Dacă combini ambele uleiuri, îmbâcsești părul.
Apa de spălat să nu fie rece dar nici fiartă, aceasta din urmă deterioarează părul.
Pa, pa.

| trifescugabriela a răspuns:

Nu e bine sa combini uleiurile!

| buburuza12 a răspuns:

Uleiul de ricin se aplica cel mai bine seara inainte de culcare la radacina prin masaj. a2a zi dimineata il speli cu sampon balsam si daca vrei, ulei de masline. din cate am inteles creste cu vreo 4-5 cm mai mult! succes!