| MariaaAlexandra a întrebat:

As vrea sa ma mai ingras cateva kg, dar nu stiu cum sa fac. adica mananc destul de mult si fac si niste exercitii pentru muschii picioarelor. Credeti ca vitamax ma va ajuta?

Răspuns Câştigător
| Lola203 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu iei vitamine asa aiurea fara sfatul unui medic. Este suficient sa mananci normal, nu in exces. Mai tarziu iti vei dori sa fii slaba, crede-ma laughing si eu eram foarte slaba si imi doream sa ma ingras. Mancam zi si noapte fara sa pun pe mine.

Cu varsta, au venit si kg in pluswinking chiar mi-a fost greu sa dau jos desi aveam nevoie sa slabesc doar vreo 2 kg, ma simteam foarte grasa laughing

Mananca normal si sanatos, nu foarte mult. Daca te obisnuiesti sa mananci mult, iti va fi foarte greu mai tarziu sa te abtii. Te vei ingrasa cand vei mai creste, poate iti vei dori sa slabesti si-ti vei aduce aminte de vremea cand voiai sa te ingrasi laughing

Repet, nu lua pastile aiurea. Cunosc copii mici care erau slabuti dar perfect sanatosi pe care parintii i-au indopat cu vitamine si au devenit obezi. Deci nu te juca cu chestiile astea.

E foarte bine ca faci sport, iti vei tonifia muschii si vei arata foarte bine. Sunt sigura ca multe fete te invidiaza!winking

| MariaaAlexandra explică (pentru Lola203):

Multumesc frumos pentru sfat! O sa tin cont :*

| Lola203 a răspuns (pentru MariaaAlexandra):

Ma bucur ca te-am ajutat. Nu exagera cu mancarea, mie acum imi e greu sa ma abtin sa mananc noaptea. Eu am fost mica dintotdeauna, adica acum la 23 de ani am 43 kg laughing si arat normal, nu sunt slaba deloc. Atata timp cat faci sport, vei avea fund si picioare fermewinking daca ai posibilitatea apuca-te de inot, iti lucreaza tot corpul. Bafta! :*

7 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Poate.
Dar daca mananci mult te ingrasi oricum. (incearca cu chips-uri. Rezultat garantat laughing )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-am ingrasat gandindu-ma si spunand mereu ca imi e foame si tot bagam in mine. laughing
Si popcornul face minuni.

| kiri11 a răspuns:

Daca vrei sa te ingrasi trebuie sa ai 3 mese esentiale pe zi + alte 2-3 care necesita mai putine calorii si trebuie luate intre mesele esentiale big grin

| mimi0202 a răspuns:

Cred ca da. Suplimentele pe baza de vitamine ajuta la ingrasat. happy

| MariaaAlexandra explică (pentru mimi0202):

Mi-a zis cineva ca e posibil sa ma ingras prea mult peste ceva timp luand vitamax. tocmai de asta nu stiu ce sa faclaughing