| Timea13 a întrebat:

Aş vrea sa-mi vopsesc părul castaniu roșcat la vârfuri. Dar am parul șaten închis. Dacă m-aş vopsi, s-ar vedea nuanța de roșcat?
Și ca bonus, îmi puteți recomanda exemple de vopsele care ar fi vizibile pe părul șaten închis dacă puteti? Doar sa nu fie blond. Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Sunt roscata de peste 4-5 ani laughing nici macar eu nu mai stiu. Parul meu natural este unul saten inchis spre brunet, prima oara imi amintesc ca am folosit un nuantator de la Loncolor, Rosu Tehno ( care pare foarte intens, dar pe parul tau daca te faci prima oara o sa iasa un roscat inchis). Roscat intens de la inceput nu o sa-ti iasa, dar dupa 2-3 vopsiri o sa fie ok. Iti recomand sa incerci cu aceste nuantatoare, ca sa vezi daca iti place cum iti sta, iar daca vrei o vopsea permanenta, eu am avut rezultate bune cu Wellaton Rosu Cireasa/ Rosu Intens/Exotic. Am incercat mai multe, dar daca stau bine sa ma gandesc e singura care nu s-a dus chiar imediat, desi culoarea mi-o pastrez in continuare cu nuantatoarele de la Loncolor, fiind vopsita un balayge roscat, la varfuri iese mai intens si imi place mai mult. happy.

| anamariarot a răspuns:

Pe părul meu natural(nuanța care se vede și în poză) a prins roșcatul, chiar și unul foarte aprins, deci probabil s-ar vedea. Poți proba pe o șuviță foarte mică, să vezi dacă ți-ar plăcea.