| GreenBubble a întrebat:

As vrea sa scap de cateva kilograme si am auzit/citit despre pastilele Chilliburner, am inteles ca nu ar avea efecte negative asupra organismului sau reactii adverse. Eu nu am mai incercat acest gen de suplimente pana acum si as vrea sa aflu cateva pareri de la persoane care au folosit.Ce efecte au avut... negative/pozite?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| 크리스티나kristinikaaクリスティーナ a răspuns:

Indiferent de ce ti-ar spune alte persoane, nu lua pastile...este cea mai proasta metoda ca sa slabesti. Stiu ca poate iti este greu sa faci sport sau sa te abtii sa mananci sau mai stiu eu ce chestii dar organismul fiecaruia difera si indiferent daca pastilele au avut efect pozitiv asupra cuiva, asta nu inseamna ca are si asupra ta. incearca incet incet sa faci cate 10 minute sport in fiecare dimineata si in fiecare seara, iar de la masa sa nu te ridici niciodata satula pentru ca atunci asimilezi din ce in ce mai multe kcal, incearca sa te ridici putin flamanda si o sa vezi ca peste cateva minute nu vei simti ca nu ai mancat destul. Indiferent de ce iti zice lumea, nu lua pastile..ai putea sa iti distrugi organismul. Sper ca ti-am fost de ajutor. FUNDITA?

2 răspunsuri:
| Syndre a răspuns:

Nu lua pastile, cunosc persoane care au luat. Au slăbit vreo 2-3kg rapid, dar era mai mult lichid reținut de organism(apă) decât grăsime și după câteva săptămâni li s-a făcut rău și au pus imediat la loc.
Ideea e că nimic nu poate schimba o dietă proastă. Nu sport, nu pastile, nu medicamente, nu intervenții chirurgicale. Cheia e dieta.
N-am fost niciodată grasă(să am un imc peste 25), dar am slăbit vreo 13kg când mi-am schimbat stilul de viață și am slăbit destul de rapid și ușor. Dacă te interesează niște sfaturi în privința unei diete sănătoase, poți să-mi dai mesaj și te ajut cu plăcere. Te sfătuiesc să renunți însă la pastile. happy

| GreenBubble explică:

Sport fac, de cateva saptamani fac zilnic cel putin 30de minute big grin...cat imi permite timpul...
Sper sa reusesc sa scap de kilogramele in plus, o sa incerc sa-mi organizez si alimentatia.
Multumesc pentru raspunsuri.