| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, aș vrea să știu ce ar trebui sa fac pentru a îmi lasă părul lung (cum ar trebui sa fie lung pentru a avea forma ok când va crește) și cum să îl mențin pe spate dacă până acum firul de par nu a fost obișnuit să stea pe spate?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te duci la coafor și ii zici frizerului ca vrei sa îți lași parul lung și sa te tundă în asa fel încât sa îți stea bine.

| MaRIAN9889 a răspuns:

Esti tuns scurt si vrei sa lasi tot parul din cap lung sau doar partea din față? Daca vrei sa lasi tot parul lung atunci, nu prea ai ce sa ii faci, deocamdată trebuie sa astepti sa creasca. Trebuie si sa il ingrijesti, deoarece s-ar putea sa nu fie obisnuit sa fie mare si vor fi sanse sa iti cada putin parul (depinde si de fie care organism al omului, sunt persoane care nu au treaba cu căderea parului). După ce creste mai mare poti sa încerci sa il obișnuiești sa stea pe spate cu o fundita sau un elastic Sau sa il lasi pur si simplu asa cum este deoarece dupa ce creste poti sa il dai in ce parte vrei tu laughing Este normal cat timp este mic sa nu prea poti sa il dai pe spate.