| Zennooonn a întrebat:

Buna TPU as vrea si eu toate informatiile pentru a fi un fotomodel inaltime, greutate etc. si trebuie sa platesti taxe? Ms dau FUNDA! Si cat castiga un fotomodel obisnuit?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să fii cât mai înaltă (peste 170-175 cm), cât mai slabă (50-55 kilograme). Cât privesc taxe, contracte, salariu, timp de lucru, ședințe foto, machiaj, etc. depinde de firma de modeling și impresarul care îl ai.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| KyssOana a răspuns:

Mai precis : inaltimea minima admisa de majoritatea agentiilor este de 1.70 m, masurile tale sa fie apropiate de masurile ideale (90-60-90), sa ai un corp bine legat, o piele fine fara probleme dermatologice, un par sanatos (de preferinta lung), dinti frumosi.Si in jur de 50 de kgwinking bafta

| KyssOana a răspuns:

Si castiga un milion de dolari anual

| aleynad a răspuns:

Un mil de dolari? da ce ajunge direct kate moss sau naomi cambpbell? pana iti faci un renume in lumea modei vor fi sume modeste