| IoanaPuppy31 a întrebat:

Asta e o urgenta. Vreau sa rezolv asta pana diseara. Deci m-am dat cu o carioca de sprancene cumparata de la un magazin oarecare si cand m-am demachiat s-a dus tot mai putin in partea din fata jos. Se observa tare! Am incercat sa ma mai demachiez si sa ma spal cu apa insa nu merge. Pielea e mai aspra acolo. Ce sa fac? Va rog dati-mi idei si recomandati-mi ceva. Dau fundita! Va rog mult, diseara am o intalnire importanta. Si nu, nu am cu ce sa acopar.

6 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Cel mai eficient pentru îndepărtarea machiajului e uleiul, de orice fel ar fi el

| D3I3 a răspuns:

Poți lua o căciulă și să acoperi peste sprâncene ( știu că ai întrebat altceva ).
Cariocile se șterg greoi, eu pe mână frecam cu săpun și apă.

| Albinuța767 a răspuns:

Încerca cu spirit nu te gândi că e ciudat așa am făcut și la oja de pe unghii și s-a dus. Treacă puțin de câteva minute și îmi dai un răspuns dacă a mers.

| IoanaPuppy31 explică (pentru Albinuța767):

Esti sigura ca nu are nimic daca te dai cu spirt?

| IoanaPuppy31 explică (pentru Albinuța767):

Eu incerc sa las demachiant in zona aia cateva minute sa vad daca merge. dupa aia incerc cu zeama de lamaie si daca tot nu merge incerc cu spirt

| Albinuța767 a răspuns (pentru IoanaPuppy31):

A doua mea variantă era zeama de lămâie. Bine