| AndreiTurcu549p a întrebat:

Asta este o intrebare pentru fetele care au avut codițe afro (box braids). Doresc sa imi pun, dar vreau sa stiu cateva informatii, in medie cam cât ar costa? Si vreau si cateva sfaturi. Cum se îngrijesc si am auzit ca iti strica parul, este adevărat? Cate luni le porti si la cat timp te duci să ti le schimbi sau sa ti le refacă?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Un proces de facut codite afro costa foarte mult, fiindca necesita intre 4 si 8 ore de munca, depinzand de cat de mult par ai tu in cap si cat de subtiri vrei coditele.
Da, sigur iti strica parul, fiindca va trebuii sa dormi cu ele si in cateva saptamani va ajunge asa de incalcit, incat va trebuii sa-l tai, sau sa stai asa, pana nu le mai suporti si intr-un final, tot le vei taia, ca vor fii imposibil de despletesti.