| Intrebatoarea204 a întrebat:

Astazi la ora 8 trebuie sa merg la o nunta dar sunt umflata din cauza unei masele (daca pot sa spun asa) si as vrea sa ma ajutati cu niste sfaturi ca sa scap instant de umflatura (sau sa mai reduca putin din marimea acesteia) sau coafuri care sa o ascunda sau machiaj care sa o acopere cat de cat. Funda

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Mergi la farmacie, ia un anti-inflamator cat mai puternic
eventual si unul cu gel
pune o punga cu mazare inghetata daca ai (cica, ca ar fi mai eficienta decat gheata pura)

ar trebui sa dai macar telefon la dentist si sa il intrebi, nu vreau sa iti spun EU de antibiotic

daca iei antibiotic sa NU bei alcool deloc la nunta

sau... nu lua nimic, la nunta te inbeti si uiti de tot, pana maine, CAND O SA FIE MUUUULT MAI RAU tongue

| Denisa0954 a răspuns (pentru Bizon95):

Im nicun caz nu ar trebui sa ia antibiotic de capul ei big grin

| Bizon95 a răspuns (pentru Denisa0954):

Da, de aia am trimis-o la dentistwinking

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună cum ai rezolvat cu măseaua? Dar cu nunta? Ai mers?

| Denisa0954 a răspuns:

Tot ce poti face e să iei cate un antiinflamator odată la 6 ore, până pleci mai tine gheața, iar ca si coafura incearca ceva care să ti vina părul cat mai pe fata, ori il lasi desprins sau daca ai breton lung il tii pe o parte