| anonim_4396 a întrebat:

Au inceput sa imi apara pe fata niste cosuri albe nu prea vizibile, si daca le sparg se fac pete rosii micute. cum pot sa scap de ele? Este din cauza fondului de ten?

Răspuns Câştigător
| Dominate a răspuns:

Nu,nu sunt din cauza fondului de ten.Aceste cosuri sunt de fapt niste puncte albe care se formeaza din cauza acumularii de sebum.Ca sa scapi de ele trebuie sa ti cureti tenul bine in fiecare zi, iar seara poti folosi o masca din miere de albine si aspirina pisata sau suc de lamaie.Succes :*

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, pot fii si de la fondul de ten, pentru ca astupa porii!
Poti scapa de ele daca nu mai folosesti fond de ten macar cateva luni sau deloc.