| Alexandru0077 a întrebat:

Care este cea mai buna banda pentru puncte negre? Am auzit ca cea de la nivea.Acum astept parerile voastre

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru puncte negre nu ai nevoie de nici o banda, ci de 1 lingura de malai, apa calduta si sapun.
Clabucesti mainile si fata foarte bine, dupa care introduci degetele in malai si le pui pe frunte, masand usor in cerc.
Incepi cu fruntea, tamplele, fata, barba, nasul, baza nasului si gatul.
Nu se da pe ochi sau pleoape!
Dupa curatarea cu malai si spuma de sapun, fata se clateste foarte bine cu apa calduta si se sterge usor prin tamponare, cu un prosop foarte curat.
In urma acestui proces mecanic de curatare al fetei, porii sunt curatati perfect iar pielea moarta este indepartata, lasand fata curata si luminata.