| Șevval a întrebat:

Care este cel mai bun săpun împotriva acneei? Ce săpun îmi recomandați pentru acnee?

4 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Avene cleanance - gel de curățare.

| BlogdeInstalatii a răspuns:

Poti sa folosesti un sapun natural cu zinc pentru acnee sau sapun cu sulf.
Sunt mai multe lucruri de facut ca sa o reduci. Cum ar fi hidratarea sau alimentatia.

| fataluiion a răspuns:

Îți recomand să NU folosești săpun. Folosește gel de curățare (Cerave, La Roche Possay, Vichy) pentru ten acneic. Mie îmi priește cel de la Cerave (pentru tenul meu acneic).