| AncutssaM a întrebat:

Ce as putea face sa nu mai mi se toceasca si sa-mi cada parul?

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Tai vârfurile la fiecare 2 luni şi îţi faci mască de păr: ou crud + ulei de măsline + ulei de ricin( opţional), aplici pe păr uscat, la rădăcină, ţii 2 ore apoi te speli normal. Tratament - de 2 ori pe săptămână, timp de o lună sau mai mult.
Sau ceai de urzică/frunze de nuc - după ce speli părul, în mod normal, ultima clătire o faci cu unul din ceaiurile astea, cât mai mult timp.