| anonim_4396 a întrebat:

Ce as putea face sa scap de punctele negre, pe o cale mai naturală, am pielea destul de sensibilă...

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| MihaelaDart a răspuns:

Faci o infuzie de mușețel uscat într-o crăticioară și apoi stai deasupra acesteia cu fața și capul acoperit cu un prosop, stai cât mai mult pentru ați deschide porii. Apoi cu o batistă curată sau o bucată de textil din bumbac incepi sa iei la stors punctele negre până le scoți "inima". Dacă te oprești din stors și nu ai reușit să scoți bulbul, ți se va reface alt punct negru. Cu grijă, răbdare și să-ți suporți propria durere, vei reuși să-ți elimini punctele. La final nu aplica nimic, porii se vor inchide, iar pielea va fi mai supla si mai catifelata.

3 răspunsuri:
| nugasescusernameliber a răspuns:

Amesteca un albus de ou batut spuma cu faina de malai. Sau cu zat de cafea. Fa-ti o masca, stai asa 20 minute apoi te speli usor cu apa calduta. Aplica masca odata, de 2 ori pe saptamana si vei vedea ca tot mai putine puncte vei avea.

| Happy33 a răspuns:

Cu ou. Poti gasi mai multe feluri de a prepera pe net. Vezi pe care o vrei. Funda?

Răspuns utilizator avertizat