| AnastasiaMariaAnastasia a întrebat:

ce inseamna exfolierea fetei? Fuuuuuuunda

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna indepartarea celulelor moarte, a sebumului, a punctelor negre si a altor impuritati care blocheaza porii si fac un mediu bun pentru dezvoltarea cosurilor.

Ea se face prin creme speciale de exfoliere care se tin pe piele si majoritatea costa sau prin scrub. Eu prefer gelul-exfoliant-masca de la elmiplant si il combin cu malai ca sa fie mult mai abraziv.
Exfolierea se face doar o data pe saptamana, maxim de doua ori daca este un exfoliant sau un scrub usor ca sa nu-ti usuce tenul.
Dupa exfoliere tenul primeste mult mai bine cremele si substantele care le aplici tu pe el.

Pupici kiss

| presus a răspuns:

Exfolierea fetei e atunci cand elimini microbii de pe fata, atunci ti-e pielea vulnerabila. E un gen de infrumusetare si curatare a tenului. Se poate face cu o masca de fata sau stand cu fata in aburi de ceai... chestii de genul. Numai bine!

| ribak a răspuns:

Exfoliere: Fenomen de fisurare și de desprindere a unor straturi subțiri de la suprafața unui material. In mod normal fetele isi fac exfoliere pe fata. e ceva pentru piele.

| JustinDaniel a răspuns:

Extra folie stii cum e folia de telefon? daca stii ar veni dublu daca intelegi ce vreau sa spun.

| Kiddddddddd88 a răspuns:

Hello!
Exfolierea fetei inseamna indepartarea tuturor celulelor moarte care se acumuleaza in timp! Dupa procesul de exfoliere vei simtii ca tenul este mult mai luminos, curat si placut la atingere! Bye! :*