| anonim_4396 a întrebat:

Ce metodă ar fi bună ca să nu mă mai dau cu fixativ? Deci nu mai rezist. după ce fac baie spun mereu : Gata astazi nu ma mai dau cu fixativ si ..imi sta oribil fara fixativ parca as fi un copil de 5 ani. Apoi ma dau cu o tona de fixativ.Nu mai pot, imi cade foarte mult par..mai ales cand ma pieptan imi cade un pumn aproape.Ce pot face?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil inca nu ai ramas fara prea mult par, daca continui sa folosesti fixativul si pana nu o sa ramai cu zone fara par, nu o sa renunti la el.
Un singur lucur pot spune: fixativul in exces ca si gelul, duc la sufocarea radacinii parul si la caderea lui.
Daca vrei sa mai ai podoaba capilara, uita de aceste 2 produse!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Tatal meu este chel, cu fixativ fara fixativ tot chel o sa fiu

| GreenVoid a răspuns:

Nu te mai piepteni.Schimbi fixativul.Te tunzi chel.

| Felissa13Eden a răspuns:

Dupa ce te speli pe cap, fa-ti o masca de par cu lamaie si miere.O sa ti se regenereze parul si o sa fie matasos si maleabil.
Poti sa-ti dai si cu ulei de ricin si ulei de cocos ca sa fie sanatos.

| Nicolae207 a răspuns:

Pai, inainte sa te periezi, spala-te pe cap.

| RigbyBarosanul a răspuns:

Sperma este un bun laxativ prietene deci te rog asculta sfatul meu intelept