| Alexandrutssa a întrebat:

Buna TPU...Ce metode de crestere a parului mai rapida imi recomandati?(in afara de uleiul de ricin)

11 răspunsuri:
| mogaldeataaaaa a răspuns:

Sine.ma la curent si pe mine te rog. si eu sunt interesata

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Man dao dracu de treaba uni se tund chei si le sta perfect, dar alti nu mai pot de rusine din nimica, eu am un coleg handicapat, la propiu are fata mutilata, el cum iese in public? ( nu exita solutii eficiente sunt doar teorii )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tratamente pentru crestere a parului.
masti de par.
masarea capului in fiecare seara vreo 10 minute.

| Alexandrutssa explică (pentru anonim_4396):

Paii.da`mi exemple de masti si tratamente ca saa stiu ce sa`mi iau

| Hash001 a răspuns:

Incearca cu delma, creste 2 cm pe saptamana.

| Alexandrutssa explică (pentru Hash001):

Delma margarina? :O

| Hash001 a răspuns (pentru Alexandrutssa):

Da!

| Nicol3Miuti a răspuns (pentru Hash001):

Adica? cu delma fi mai expl.

| BellaKiოNana a răspuns:

Daca te chinui sa faci parul sa creasca mai repede dupa ce l-ai "omorat" (prin numeroase produse cosmetice, coafat excesiv, placa de par, foehn, etc) nu vei reusi. Mai mult de atat, un par deteriorat are un ritm de crestere mult mai lent.

Un deficit de vitamine ar fi cauza care sta intre tine si un par lung. Intra in cel mai apropiata farmacie si cauta vitamina A, B, C si E. De obicei, gasesti un complex de vitamine care le contine pe toate acestea. Nici un complex de vitamine conceput special pentru piele sanatoasa si cresterea unghiilor si a parului nu e de lepadat. Aceasta constituie solutia cea mai buna - rezultatele nu vor intarzia sa apara dupa cateva saptamani.
Periaza-ti bine parul. Investeste intr-o perie lata si captusita. Aceasta stimuleaza circulatia sangelui pe scalp. Periaza parul dimineata, si timp de 5 minute seara. Ai grija sa nu se rupa firele de par de la periatul prea intens!
Alta modalitate foarte buna de stimulare a circulatiei sangelui este masajul scalpului. Ori de cate ori ai timp, maseaza pielea capului incet, folosind o miscare circulara. Poti face asta in timp ce te uiti la televizor, inainte de culcare sau chiar cand te speli pe cap.

| Cenusareasa09 a răspuns:

Din cate stiu eu daca iti tii parul prins ( de preferabil impletit )parul creste mai repede deoarece firul de par este tras.
Bafta.

| Harrison a răspuns:

Eu sunt baiat)))
Dar mie frizeritsa mi-a spus ca-mi creste parul mai repede ca la o fatabig grin
m-a intrebat ce folosesc si i-am raspuns)
Parul nu il spal in fiecare zi daca ma trezesc si este ridicat sau cu gel sau cu apabig grin
Frizerita a lucrat la un mare stilist din Romania si mi-a dat sfaturi:
1) Asta care ai spus tu cu ule dei ricin
2)In samponul Shauma este un fel de ingredient care ajuta la cresterea parului
3)Si parul sa nu fie spalat in fiecare zi dar de preferat de 3 ori pe saptamana )
sper ca te-am ajutat