| DeepEyesClaudia a întrebat:

Ce metode de epilare folositi pentru zona axila/subratului?

Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

Penseta, ceara si lama. Alternativ. Penseta cand am cateva fire sau cand sunt scurte si nu pot fi smulse cu ceara, lama intre epilari prin smulgere ca sa nu-mi creasca firele pe sub piele si ceara cand reusesc sa le las sa creasca suficient de lungi(1/2 cm) ca sa poata fi smulse usor (mai mult iarna sau cand am ocazia sa stau cateva zile prin casa/ pe la tara la bunica-mea laughing )

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Foloseam ceară caldă, acum utilizez aparat de epilat pe bază de pensete. Fac apel la aparat o dată pe sătămână sau chiar de două ori dacă se impune.
Pa, pa.

| Messyhair a răspuns:

Ceara calda sau rece.
Efectul dureaza 3 saptamani.

| beby_6532 a răspuns:

Epilator

| ioana100 a răspuns:

Epilarea cu cearahappy