| FashionVictim93 a întrebat:

Buna TPU... ce parere aveti de fondul de ten estee lauder stay in place?. Tenul meu este mixt( in zona T mai gras si in rest uscat), dar aproximativ o ora dupa spalare tenul meu este uscat. Credeti ca acest fond de ten mi se potriveste, incarca si usuca tenul? Am citit ca unele pers. au avut probleme cu tenul cand au inceput sa il foloseaza zilnic, ati intampinat asa ceva? Multumesc.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fondul de ten ca si pudra, se plica intotdeauna dupa ce aplici cu o crema hidratanta pe ten, cam cu 10-15 minute inainte, tocmai pentru a nu intra in piele si a nu o usca excesiv, degradand-o si imbatrandind-o.

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Buna,inainte sa folosesti fondul de ten trebuie sa aplici primer ca sa aiba un aspect uniform pe ten si sa nu arate ciudat, Inca un lucru, nu te mai spala pe fata cu apa de la robinet! Usuca pielea si nu face deloc bine pentru ten.Cand vrei sa te demachiezi foloseste o apa micelara sau ce preferi tu si dupa aceia sa aplici o crema hidratanta. Ai incredere in ce spun pentru ca si mie imi place make up -ul destul de mult! big grin

| Marian9978 a răspuns:

Fondul de ten este pentru ten mixt, asa cum il ai tu si pentru ten gras, este unul calitativ și profesional.Cred ca toata lumea stie ca înainte să îți pui fondul de ten iti trebuie o bază sau o crema hidratanta grasă sau nu..pers care au tenul normal spre uscat trebuie să îl hidrateze fooooarte bine pentru a arăta bine pe ten. Dacă nu au facut asta e si normal sa usuce tenul pentru ca el e conceput pentru ten gras, cu exces de sebum.