| Nostalgy a întrebat:

Ce sampon sa folosesc, parul meu se ingrasa la 2 zile,am incercat Head&Shoulders dar mi se pare ca e prea dur,mi pentru parul meu si il usuca, mi se îngraşă parul de la rădăcina iar spre varfuri e uscat.Acum folosesc Schauma Fresh it Up.

Răspuns Câştigător
| Takishima a răspuns:

Exista sampon uscat la magazin. Batiste cred ca e destul de bun. Are textura de udra si acopera firul de par. Mai sunt mai ieftine dar nu asa de bune. Cel de la Go Go e mai mult ca un fixativ. Nu are destula pudra si nu acopera firul de par. Dupa ce dai cu sampon trebuie sa iti dai cu degetele prin par pana dispare aspectul albicios al samponului. O sa vezi parul nu mai are sebun si pare mai stufos. Un flacon te poate tine o luna. Daca nu iti permiti iti recomant pudra de talc. La fel, pui putin in mana, si freci bine parul pana nu se mai vede alb in par. Daca nu e de ajuns repeti pana dispare aspectul de sebun. Apoi parul il poti spala cu sampon normal o data pe saptamana. Sa nu iti iei de menta. Ia-ti ceva cu miros de flori. Exista de la Yardley talc cu miros de lacramioaresau trandafiri. Cred ca il poti cumpara doar online. Cred ca te poate costa dublu cat unul obisnuit dar miroase frumos, poate tine chiar si de parfum, si il ai mai mult timp. Cel de la Head&Shouldets e mai recomandat pentru ca este antimatreata si curata scalpul de rezidurile lasate de samponul uscat sau pudra de talc.

| Nostalgy explică (pentru Takishima):

Multumesc Takishima pentru raspuns.Nu voi folosii Batiste sampon uscat din cauza ca lasa reziduuri pe par si ingrasa parul prea repede, dar a fost cel mai bun raspuns, da, samponul uscat este solutia, eu voi folosii Elseve Argila Extraordinara sampon uscat, pentru ca mi se pare mai bun decat Batiste din cat m-am documentat.Nu pot sa iti dau funda ca iti trimit de pe telefon, insa tu o primeşti.