| AlexutzaSiNimik a întrebat:

Credeti ca la varsta de 11 ani este bine deja sa te machiezi? Adica eu vad multe fete la scoala si altele nu.Este bine totusi sau e prea devreme... Dau fundita pentru cel mai bun raspuns! :X:X big grinbig grin

Răspuns Câştigător
| aBunchOfSmiles a răspuns:

NU! Ca sa spun pe de-a dreptul, niciodata nu este o varsta potrivita sa te machiezi. Dar, eu cred ca ceea ce incerci tu sa faci este sa te integrezi, sa fii in rand cu fetele populare. Crede-ma, este mai bine sa fii originala, fetele acelea incearca sa compenseze, si sa puna accent doar pe look, daca stii ce vreau sa spun. Am 14 ani si nu ma machiez decat la evenimente mai speciale, si incerc sa scot in evidenta mai mult personalitatea mea, si ca sa fiu sincera cred ca are un efect mai puternic decat machiajul... deci nu cred ca ar trebui sa incepi, dar desigur asta este doar opinia mea. Eu cred ca fiecare este original si frumos in felul lui, si niciodata dar NICIODATA nu lasa pe nimeni sa-ti spuna opusul. O zi foarte frumoasa, draga mea happy.

9 răspunsuri:
| katherine09 a răspuns:

Nu este bine sa te machiezi de la varsta de 11 ani pentru ca peste cativa ani vei fi plina de riduri. La 11 ani esti foarte frumoasa si fara machiaj.

| Hollocause a răspuns:

Alexuta la varsta ta nu e bine la 15 ani poti iti creezi viitorul acum daca te dai cu macheaz poti sa fi urata la viata si la batranete
( BATRANETE SCURTA 70-89 ANI )
daca vezi unele fete nu conteaza ele o sa moara mai repede decat tine dar tu fi cea mai in stare bafta si te rog funditawinking:X

| deniisa a răspuns:

Buna.
11 ani este o varstra foarte frageda si nu cred ca este nevoie sa te machiezi pentru ca nu ai niciun defect de ascuns, doar iti poate dauna fizic si psihic. http://www.erd.ro/fetele_incep_sa_se_machieze_de_la_2_ani.
Pa pa

| melisameli13 a răspuns:

Nu cred ca e bine pentru ca pielea pleoapei in timp ce cresti e catifelata dar daca te machiezi ea va deveni intarita si cu riduri. funda?//

| Dolores09 a răspuns:

Mda... la 11 ani ar trebui sa va preocupe altele, nu machiatul si aranjatul ca inca nu aveti ce aranja peste frumusetea naturala.
Copilaria trece repede, nu incerca sa pari ceea ce nu esti de fapt ca e pacat. (doar sfatul meu)winking
Take care!

| ElaMusic a răspuns:

Sincer, nu si stii de ce? Pt. ca tenul tau este foarte tanar si nu are rost sa folosesti produse make-up de acum si bine nu zilnic. Dar daca te duci la vreo petrecere poti sa folosesti un pic de mascara, si gloss. pup

| mariaanaefycarinaoso a răspuns:

Eu zic ca e bine, adica totusi nu mai sunt mici ssi eu am 11 ani si imi dau cu creion negru si rimel

| lunguadelina a răspuns:

Nu cred ca este bine.Am 14 ani si nu ma machez chiar daca undele fete din clasa se machiaza.Fi naturala!big grin

| danut_1412 a răspuns:

Da poti sa te machezi ai arata foarte frumos