| nuspuncinesunt2 a întrebat:

Buna TPU! Cu ce as putea inlocui stampila pentru unghii?
Am placutele cu modelele si razuitoarea dar stampila am lasat-o in alta casa, in alt oras si imi trebuie urgent pana maine si nu am posibilitatea sa ma duc sa mi-o iau.
Precizez ca nu am nici de la cine sa imprumut o stampila...

13 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu te kica cu improvizatii ca dupa tot la tine vine clienta cu spume,. explici situatia si aia e.

| nuspuncinesunt2 explică (pentru Wr3nch):

Imi trebuie mie, sa imi fac eu unghiile.
=/

| Yuoia a răspuns:

Ce este "razuitoarea" pentru unghii?

| nuspuncinesunt2 explică (pentru Yuoia):

Nu e o razuitoare, asa ii spun eu cardului pe care il folosesc pentru indepartarea ojei in exces de pe matrita.

| Yuoia a răspuns (pentru nuspuncinesunt2):

Pai daca tu nenorocesti limba romana, cum sa intelegem noi ce ai tu nevoie?

| nuspuncinesunt2 explică (pentru Yuoia):

Hai nu manca rahat, ca nu asta te ajuta in viata.

| Den1sa a răspuns:

Du-te sa iti cumperi alta, sau sa iti faci unghiile la salon

| nuspuncinesunt2 explică (pentru Den1sa):

Nu am de unde sa imi cumpar. La salon nu ajuta.

| Den1sa a răspuns (pentru nuspuncinesunt2):

Atunci nu ai ce sa faci de cit sa gaseti o modalita prin care sa iti aduca ce ai uitat

| nuspuncinesunt2 explică (pentru Den1sa):

Mda...Mi-am improvizat una din vata si o punga.
Merge perfect.

| Den1sa a răspuns (pentru nuspuncinesunt2):

Bravo : )

| nuspuncinesunt2 explică:

Nu eu le-am uitat. Persoana care s-a dus sa mi-l aduca de acolo l-a uitat pe ala. Si acum nu poate iar sa faca o naveta. Ca stampila e la Bacau si matrita cu razatoare in judetul Neamt, la mine.

| nuspuncinesunt2 explică:

Doamne ce persoana tot visezi? Deci eu locuiesc in Bacau cu bunica mea, doar ca am venit in vacanta la mama mea. Aici am un botez, si bunica a venit de la Bacau pentru botez si mi-a adus si astea.
Doar ca nu a gasit stampila. Si acum nu poate sa se duca pana in Bacau, aproape 200km, doua ore dus si intors pentru o stampila.
In fine, degeaba tit explic ca vad ca nu se prinde nimic de tine.
Am reusit sa imi improvizez una care merge bine.