| anonimatasexy6 a întrebat:

Bună,TPU! Cum aș putea sa imi gasesc stilul? Gen, sa vad care mi se potriveste. Am haine dar nu am cu ce sa ma imbrac. Prietenele mele se imbraca super fain. Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Combina hainele si uita-te in oglinda. Nu orice combinatie este buna. Invata sa le combini.

| ancaval a răspuns:

Lasă stilul. Fii tu, așa cum ești.

| SingleForOne a răspuns:

Stil clasic și profesional (sacou in schimb de jachetă de obicei cu cămașă, dar pe timpul rece e ok și cu pulover; și palton în schimb de geacă pe timpul rece, doar dacă e căptușit calumea și tine căldură; dacă un sacou este căptușit calumea, la fel, și e făcut să țină căldură, atunci e mai bine).

Stil de rap/hip hop (mai mult hanorace și tricouri, în special acelea cu inscripții și modele pe ele).

Stil de modeling (le găsești mai peste tot pe internet, alea mai "chic").

Stil de stradă (asemănător cu cel de rap, dar mult mai la întâmplare).

Stil normal și simplu(tricou/pulover și blugi, și geacă după cum îți place).

Ți-am dat câteva idei, mai vezi ceva pe net. happy Sau cumperi ceva care doar îți folosește de zi cu zi, sau ocazii speciale. Ar trebui să te cunoști pe tine însăți, mai în special.

| StefanChriss a răspuns:

Ce e asa greu? Uita-te pe net pe site-urile de haine la cum sunt imbracate modelele din imagini. Vezi care stil iti place, cauta piesele vestimentare care compun acel stil, le cumperi, le imbraci si gata. Sau combina hainele pe care le ai, dupa stilul care iti place si pe care il vezi pe net, in filme, la vedete etc.