| FashionVictim93 a întrebat:

Buna TPU... cum determin ce tip de ten am?. Dupa ce imi spal tenul acesta este uscat dar dupa un timp de exemplu 3-4 ore acesta devine putin uleios. Tind sa cred ca as avea un ten mixt, dar si in acelasi timp uscat. Tenul meu se irita foarte repede si de aceea folosesc gelul pentru curatarea fetei pentru ten sensibil. Problema este ca nu imi dau seama ce tip de ten am si ce produse trebuie sa folosesc pentru tipul meu de ten. Exista cumva benzi sau orice mod care sa imi spuna exact tipul de ten ( fara a merge la medic )?. Multumesc!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi ai ten mixt. Tenul mixt este cel uscat amestecat cu cel gras. Așa am și eu.

| Felissa13Eden a răspuns:

Cel mai simplu mod de a afla e sa te speli pe fata, sa te stergi bine, apoi iei un servetel.Te stergi cu servetelul pe frunte, nas si barbie, si vezi daca e uleios. Apoi te stergi cu alt servetel pe obraji si daca servetelul e uscat pe obraji si uleios in zona "T"-ului, atunci tenul e mixt.