| alexa123aur a întrebat:

Cum pot scapa de punctele negre? Am cateva pe nas, nu se observa dar daca te uiti atent se vede si nu stiu cum sa scap de ele. Aveti idee?

5 răspunsuri:
| andreushk a răspuns:

Lapte si suc de lamaie.

Aceste doua ingrediente sunt bogate in antioxidanti si asta va ajuta la curatarea porilor de toate impuritatile care pot genera crearea punctelor negre si a cosurilor. Substanta de curatare se prepara adaugand intr-un pahar de lapte cald cateva picaturi de suc proaspat de lamaie. Aplica lotiunea pe tenul curat si maseaza usor cateva minute, apoi las-o sa actioneze circa 10 minute. La final, clateste-ti fata cu apa caldut. Aceasta lotiune se poate folosi de fiecare data cand aveti nevoie sa scapati de punctele negre.

mie mi-a reusit happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Vezi siteul acesta, poate îţi este de folos cât de cât măcar:
Http://www.ecumsa.ro/ingrijire-personala/cum-sa-elimin-punctele-negre
Te pup!

| ELmirabell a răspuns:

Exista in magazine benzi pentru indepartarea punctelor negre extra pentru nas ( au o forma care permite o buna aplicare pe nas). Eu mi-am cumparat din dm, au fost 6 bucati intr-un pachet, nu mai stiu cum se numesc dar in dm au de la doua firme. Stiu ca le-am luat pe cele mai ieftine si am fost multumita, dupa dezlipirea lor de pe nas vei vedea efectiv punctele negre ce au fost indepartate.

| GeorgianaAlinaaaa a răspuns:

Buna ♥ Si eu am avut puncte negre,dar am cautat pe net si am gasit cateva trucuri.
De exemplu iti trebuie albus de ou si suc de lamaie. Le amesteci pana se creaza un fel de spune.
Trebuie sa ai fata foarte curata,spalate bine pe fata apoi pentru o curatare mai bine a tenului pune o oala cu apa si fierbe-o,dar vezi sa nu fie plina,decat sa fie un pic, iti pui fata peste si pui un prosop peste, ca aburii sa se indrepte spre fata ta si sa curete in profunzime. Apoi mai spalate odata. Dupa ce te-ai curatat, ai nevoie des ervetele in care sa le inmoi in,, compozitia'' descrisa mai devreme..si le lipeste pe fata ca niste benzi,iar dupa ce se usuca foarte bine,le indepartezi,iar punctele negre s'au dus,iti spun din prospria experientawinking
Sau mai exista o chestie cu lapte si gelatina, pui intr-un recipient, la cuptorul cu microunde timp de cateva secunde, apoi o pun in zona cu puncte negre. va fi caa banda epilatoare intr-un fel, doar ca extrage punctele negre.
Eu iti doresc multa bafta! :* :*
Funda?; o3
Bye ♥