| Anonimata345 a întrebat:

Cum sa fac sa fiu mai frumoasa, adică eu mă consider urata pentru ca nu mă prea aranjez, sunt un pic si grasuta si am si barbie dubla. Puteti va rog sa ma ajutati? Pls! Ofer funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, daca ai barbie dubla, esti deja "mult mai grasuta" de cat te vezi tu si trebuie sa pui mana serios sa slabesti.
Ai putea alege sa mananci sanatos si sa faci sport, ca sa se topeasca doar grasimea si sa iti modelezi corpul.
Elimina din hrana ta, in totalitate: painea, fainoasele, pizza, pasta, orezul, sosurile, dulciurile, gemurile, prajiturile si sucurile.
mananca doar fructe proaspete, salate de cruditati sau legume pregatite si cate 1 bucata de carne, doar cat podul palmei tale.
Iar ca bautura acceptaat: doar apa plata, 2 litri pe zi.
Sportul este obligatoriu in acest caz, ca corpul sa elimine grasimea, nu si muschii, alergatul, inotul sau alergatul pe bicicleta, minim jumatate de ora pe zi, urmand ca intr-o saptamana, sa urci la 1 ora pe zi.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți fi frumușică și dacă ești plinuță.
Ideea e sa te îngrijești tu, sa fi feminină.
Începe cu mainile tale, ai grija de unghiute, de fața ta, penseaza te, parul tău iar trebuie sa fie Ok. Mi ar plăcea sa te văd intr o poza și sa îți spun ce ai putea schimba la tine

| dragodana a răspuns:

Salut!
Daca ai barbie dubla nu esti un pic grasuta, esti aproape obeza.
Sport fara dieta functioneaza, dar dieta fara sport mai greu.Chiar daca te apuci de sport asta nu inseamna ca sa mananci in continuare junk food.Asta trebuie primul taiat de pe lista.
Poti alege sa te duci la un nutritionist.
Nu iti fie rusine sa faci sport in aer liber sau la o sala.Primul pas este greu, restul vine de la sine.
In primul rand sportul nu doar te slabeste, dar iti si intareste sistemul imunitar. Sportul e bun pentru corp.
Cat despre partea exteriora, aspectul fizic....ideea este sa ai un aspect ingrijit, indiferent ca te machiezi sau nu, sau te vopsesti sau orice alt artificiu.Asta tine de alegerea personala.Dar, da, cred ca machiajul bine facut imbunatateste aspectul fizic si increderea in sine si te simti mai frumoasa.