| Capriciu a întrebat:

cum se scapa de celulita citeva sfaturi va rog! Multumesc anticipat!

9 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Bea 2L de apa pe zi, fa sport ( alergat de preferat ), da-te cu o crema anticelulitica facand un masaj mai dur (apasat) si ai grija sa ai o alimentatie sanatoasa, fara junk food. big grin

| Florentina_7104 a răspuns:

Sunt aparatele acelea de masaj foarte bune care se gasesc la magazinele de profil (chiar si la Altex, Flanco) iar folosite impreuna cu o crema fac minuni.

| BiuL a răspuns:

Masaj anticelulitic + sport + alimentatie sanatoasa (fara prajeli, grasimi, sare, dulciuri ) + multa apa

| KiSsRoSsE a răspuns:

Cel mai important este sportul. fara el nu poti face nimic.Bineinteles ca pe langa sport iti poti ajuta pielea cu cateva trucuri.
1.O alimentatie sanatoasa.
2.Un masaj cu zat de cafea si ulei de masline.Acesta il poti aplica pe tot corpul deoarece iti exfoliaza pielea big grin.
3.Masaj cu unt de cacao.Este excelent pentru celulita si iti hidrateaza incredibil de bine pielea
Sper ca te-am ajutat.Succes! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masaj anticelulitic cu o perie special pentru asa ceva, si exercitii fizice pentru zonele cu "probleme"

| xBya a răspuns:

Sport, alimentatie sanatoasa si masaj.

| presus a răspuns:

Cel mai bine poti sa scapi de celulita printr-o alimentatie sanatoasa si masaj, dar trebuie sa stii ca nu e bine cu operatii. Sper ca te-am ajutat.

| AnimeAnnDRa a răspuns:

Poti foarte bine sa mergi si la un salon. Mama e maseoza; o. Nu e ff scump [ bine ca depinde si de salon ].
Poti sa fac si sport

| HopeRadioClick a răspuns:

Bea cantitatea de apa necesara si urmeaza o dieta nutritionista cu vitamine, minerale si proteine personalizata! nu uita miscarea. si cremele anticelulitice!