| Thatsnotmyname a întrebat:

Bună, TPU! big grin
Am o pereche de teniși Converse și, fiind un mov foarte deschis, s-au murdărit. Îmi este destul de greu să-i curăț cu o perie și aș vrea să-i bag în mașina de spălat, pentru a-mi ușura munca. O să mi se strice?
Aștept răspunsuri numai de la cei care au mai încercat asta, cu o pereche de teniși Converse.
Mulțumesc anticipat. Fundă celui mai bun răspuns. happy

Răspuns Câştigător
| ledzeppelin a răspuns:

Eu imi spal Conversii numai la masinahappy.Dar la temperatura mica.Ai mare grija la temperatura daca alegi sa ii speli la masina pentru ca eu mi-am stricat o pereche :-s.

| Thatsnotmyname explică (pentru ledzeppelin):

Asta vroiam să aud! laughing Temperatura mică însemnând 30 de grade, nu?

| ledzeppelin a răspuns (pentru Thatsnotmyname):

laughing.Da,dar cred ca cel mai bine e sa ii speli cu apa rece.

12 răspunsuri:
| nadyank a răspuns:

Ii poti spala si la masina la 30 de grade cu un detergent pentru haine colorate, dar cred ca rezultatul nu va fi cel mai bun. Mai bine ii speli la mana, ii pui la inmuiat in apa calduta cu detergentul pentru colorate bine dizolvat inainte. Daca alegi sa ii curati si cu o perie sa nu insisti prea tare deoarece or sa se decoloreze neuniform. Mai intreab-o si pe mama ta happy

| Thatsnotmyname explică (pentru nadyank):

Mulțumesc! happy o să încerc să îi spăl de mână, dar nu cred că se vor curăța complet. sad
Am întrebat-o și pe mama, dar ea mi-a zis că nu-mi recomandă să-i bag în mașina de spălat... ideea e că eu nu sunt de acord cu ea. laughing

| nadyank a răspuns (pentru Thatsnotmyname):

Sincer la masina de spalat nu se curata foarte bine, mai ales daca ii speli doar pe ei. Mama ta nu recomanda spalatul la masina poate si din cauza ca in aceeasi masina se spala si lenjeria intima si alte lucruri care poat lua microbi de la incaltari (asta cel putin e conceptia mamei mele big grin)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci.un mic truc care il folosesc euhappy infasoarai intr-un prosop si baga-i la spalat la ce grad vrei (nu exagera sa ii strici) cu detergent, daca ai vanish (este foarte bun) si balsam de rufe...mai poti baga mai multe impreuna cu eihappy pa-pa

| Zeflemitoarea a răspuns:

Şi eu am unii roz. Roz deschis.
Într-un moment de dezechilibru mental, am făcut cu marker-ul nişte pentagrame şi am îngrămădit două trupe pe laterală. laughing
Marker-ul nu se ia de pe materialul ăla, dar ca să-i cureţi de murdărie, nu-i băga la maşină. Mie mi s-au îngălbenit la vârf. Nu e aşa greu să-i speli cu peria.

| CezicideRobert a răspuns:

Eu nu am incercat cu acel fel de tenisi converse dar nu vad cu ce ar fi mai diferiti decat unii normali...te sfatuiesc sa nu ii bagi in masina o sa isi piarda culoarea. o sa se albeasca si daca sunt de piele intoarsa vor aparea niste chestii din alea nasoale ca pe haine mai bine spalai cu peria lenesulelaughing

| Thatsnotmyname explică (pentru CezicideRobert):

Am întrebat de această marcă, deoarece mă gândesc că sunt mai rezistenți decât alții.
Si sunt fată, so... tongue

| CezicideRobert a răspuns (pentru Thatsnotmyname):

Scuzehappy si eu iti recomand sa ii dau cu o perie mai putin rigida lenesohappy

| Thatsnotmyname explică (pentru CezicideRobert):

Da, original laughing Așa, ca o paranteză, nu sunt leneșă, însă mașina îi curăță cu siguranță aproape în totalitate, lucru pe care eu nu reușesc să-l fac.

| corymmm a răspuns:

Da,se poate spala in masina de spalt, dar sa pui si alte haine la spalat si tenisii sa nu fie foare murdari, pui Ariel si balsam, pe program scurt si se spala excelent!